Arbor, ahşap pencerede yeni bir sistemin Türkiye’deki adıdır. Bu sistemle üretilen pencereler, sektördeki yapay ürünlere göre üstün özelliklere sahiptir.

Üretim tesisimiz İstanbul Silivri’de 6000 m2 kapalı alan ve 100 kişilik kadrosuyla ülkemizde lider durumdadır. İngiltere, Fransa ve Almanya’daki grup şirketlerimizle Türkiye’de ürettiğimiz pencere ve kapılarımızı Avrupa’nın en nitelikli inşaat projelerine gururla ulaştırmaktayız.

Arbor’da üretimin her aşaması yüksek oranda otomatikleştirilmiştir. Profil üretiminden, birleşim işlemlerine, boyamadan, cam ve aksesuar montajına kadar tüm süreçler makineleşmiş ve standardize edilmiştir. Alman ve İtalyan malı makinelerde gerçekleşen bu süreçler, online bilgisayarlı yönetim sistemince kontrol altında tutulmaktadır. Fabrika sahası içinde ısı ve nem oranı hassas bir şekilde otomatik kontrol altında tutulmaktadır. Böylece bitmiş ürüne ulaşılana kadar yapılan işlemlerin tamamı Arbor’da fabrika içinde ve standart şekillerde uygulanır. İnsan unsurunun ortaya çıkarabileceği hatalar bu şekilde minimize edilir.

Tesisin endüstriyel imkanları da çok geniştir. En sofistike kapı ve pencerelerden, kendi tarzınızı yansıtan özgün tasarımlara varıncaya kadar standart dışı pek çok model üretilebilmektedir.

Fakat tüm bu teknolojinin ötesinde, Arbor’u Arbor yapan, üretim ekibinin gönlünde yatan ahşap sevgisi ve hiç bir zaman kaybetmeyecekleri ahşap sanatkarlığıdır. Çünkü onlar bilirler ki; ahşabı işlemek sıradan bir yapay malzemeyi işlemekten çok farklıdır, onların işledikleri doğadan kopup gelen ve yaşamını bir evde devam ettirecek olan bir canlıdır.